Urządzasz kuchnię? Dobrze jest zorientować się, jakie meble są nam niezbędne

Jeżeli uwielbiasz gotować, z pewnością zastanawiasz się nad najlepszym wystrojem swej kuchni. Najlepiej mieć dużą przestrzeń do wykorzystania, w której znajdziesz miejsce i na duży blat do sporządzania rarytasów dla swoich najbliższych, jak i szafki na wszystkie szpargały, o które w kuchni nietrudno.Zanim pojedziesz na zakupy, powinieneś dowiedzieć się, jakie meble są ci bezwzględnie potrzebne, by to pomieszczenie było nie tylko ładne, ale i praktyczne.

www.kuchnie.pl/blaty/

Autor: Mebel RUST
Źródło: Mebel RUST
Niewątpliwie są to wspomniane blaty do kuchni. Ich wybór jest duży, zatem dobrze jest wiedzieć, na co zwrócić szczególną uwagę, by nasze decyzje były trafne. Jeśli szukasz czegoś niedrogiego, a jednocześnie trwałego, możesz postawić na blaty z płyt laminowanych. Niestraszna im ani duża temperatura, ani zabrudzenia, lecz ich krawędzie nie wykazują odporności na wodę, dlatego wymagają specjalnych zabezpieczeń.

Kolejną możliwością jest drewno, również wytrzymałe na temperaturę, lecz potrzebujące lakierowania bądź olejowania. Z pewnością warto jest zainwestować w kamień, który – chociaż jest drogi – to będzie służyć nam długi czas w nietkniętym stanie. Możesz na nim również kroić, a nic się nie stanie. W razie czego zawsze możesz go odnowić. Będziesz musiał go wymienić jedynie z powodu chęci zmiany aranżacji, a to szybko nie nastąpi.

http://kuchnie.pl/na-wymiar

Autor: Christopher Kuttruff
Źródło: http://www.flickr.com

Wiszące szafki kuchenne to kolejny rodzaj mebli, bez których nie możesz się obyć. To w nich zmieścisz wszystkie talerze, szklanki oraz kubki. Powinny być wysokie i głębokie, by nie mieć problemu z włożeniem zastawy kuchennej – aż sam będziesz zdziwiony, iż wszystkiego masz tak dużo. Oczywiście potrzebne są też szafki stojące, w których możesz trzymać m.in. garnki, by mieć do nich łatwy dostęp. Dobierając szafki, tak samo jak przy blatach do kuchni sprawdź tworzywo, z jakiego są zrobione, a najlepiej od razu weź cały komplet mebli, a wszystko będzie ze sobą doskonale zgrane.

Dobrze jest zapamiętać niniejsze porady w czasie aranżowania kuchni, a na pewno będzie łatwiej urządzić nam rewelacyjne miejsce do kucharzenia. Dzięki temu nie będziemy mogli się doczekać zakończenia remontu oraz ugotowania pierwszych smakołyków dla bliskich – zrób to, co kochają szczególnie, a na pewno odwdzięczą ci się dużym uściskiem.