Jak dobrać właściwą szafkę do łazienki

Już w starożytności miejsce zwane łazienką miało służyć do relaksu i odprężenia. Żeby stworzyć swobodny, wygodny jak i pomysłowy charakter łazienki należy poszukać odpowiednich mebli. Wybierając sprzęty należy kierować się danymi kryteriami żeby służyły nam jak najdłużej. Najważniejsze to abyśmy zobaczyli z których surowców zrobione zostały dane meble.

www.meble.pl/firm,producenci-mebli,lazienkowe

Autor: Carl Mattone
Źródło: http://www.flickr.com

Większa część wyposażenia do łazienki wyprodukowana jest z płyt MDF, która to pokryta jest folią meblową gwarantująca większą trwałość przed wilgotnością. Zdarzają się sprzęty zrobione z prawdziwego drewna jak i wykonane całkowicie ze szkła. Niestety te surowce nie są tak trwałe jak płyta MDF. Dokładnie ta trwałość i niewielka cena spowodowały, iż większa część mebli zrobiona jest dokładnie z tego surowca, np.: wiszące szafki łazienkowe.Jednak i tak wszystko zależy od tego jaki metraż posiada nasza łazienka.

Nie trzeba mieć sporego metrażu aby nasz zakątek relaksu prezentował się godnie. Zwłaszcza,że gama sprzętów jest wyjątkowo okazały i każdy znajdzie coś dla siebie.Już sam wybór szafek może przyprawić nas zawrót głowy. Szafka do łazienki musi być w szczególności praktyczna. Mamy np. stojące szafki tzw słupki albo wiszące szafki łazienkowe. Gama kolorów jest różnorodna jednak nie ukrywając jesteśmy konserwatystami i zwyczajnie wybieramy białe wiszące szafki łazienkowe. Niemniej jednak jesteśmy w stanie pokusić się o stworzenie takiego miejsca, które będzie designem odstawało od ogólnie wprowadzonych standardów. Powinniśmy również pamiętać, aby nie przesadzać z ilością mebli. Powinniśmy zostawić miejsce na lustro czy wieszaki na odzież jak i ręczniki.

Dodatkowo dużo miejsca zajmuje grzejnik, który przeważnie montowany jest na ścianie. Jednakże trzeba przemyśleć ile szafek do łazienki jest nam potrzebne. Jedna pod umywalką na akcesoria kosmetyczne, szczoteczki do zębów itd. Druga na ręczniki, ściereczki a także szlafroki. Ewentualnie możemy jeszcze zamontować dodatkowo szafkę w przypadku, gdy mamy bardzo dużo rodzinę i wówczas kosmetyki nie mieszczą się w jednej szafce.
Reasumując: Obecnie na rynku mamy wyjątkowo duży asortyment szafek oraz meble łazienkowe na wymiar. Ich właściwy wybór uzależniony jest tylko od naszych własnych preferencji oraz zamiłowań. Jeśli chodzi o wystrój łazienki to kwestia gustu, o którym się nie mówi.