Garść słów o tym, jakiego rodzaju meble umieścić w domowej bibliotece pani domu bądź w gabinecie pana domu

W każdym domu potrzebne jest chociaż jedno pomieszczenie, w którym lokatorzy mogą bez żadnych trudności oddać się twórczej pracy. Gospodarz potrzebuje spokojnego miejsca, aby tam przewertować codzienną prasę lub wykonać odłożone na później obowiązki służbowe. Z kolei gospodyni będzie pragnęła, aby w jej mieszkaniu znalazło się pomieszczenie, gdzie będzie w stanie przeczytać swoją ulubioną powieść historyczną. W miejskich blokach niełatwo wygospodarować ekstra przestrzeń, ale już w domach parterowych na obrzeżach aglomeracji można wydzielić pokój nazywany najczęściej biblioteką bądź gabinetem.

Salon i jego wystrój

Autor: Ryan
Źródło: http://www.flickr.com
Żeby rzeczone pomieszczenie mogło dobrze służyć domownikom, musi być ono właściwie umeblowane. A warto nadmienić, że nawet tanie meble fantastycznie sprawdzą się w takiej roli. Bardzo często bywają one tylko dodatkiem do udekorowanego wnętrza. Wystarczy w tym miejscu wymienić półki, na których ustawia się powieści kryminalne A. Christie albo pamiątkowe zdjęcia z wakacji. W takim przypadku wzrok mniej skupia się na samych meblach, bo o dużo bardziej ciekawe są przedmioty umieszczone w ich wnętrzu.

W każdym gabinecie powinna znajdować się komoda. W pojemnych szufladach znajdzie się miejsce na bibeloty, a bardzo często także na istotne dla domowników dokumenty. W wolnych przestrzeniach można przechowywać świadectwa ukończenia studiów inżynierskich lub bilingi rozmów. A jeżeli dodatkowo nasza dopiero co kupiona komoda posiada solidny zamek, to bez obaw możemy w środku umieścić kasetkę z pieniędzmi. A pani domu nie zawaha się ani przez chwilę i szybko wstawi tam również swój niezwykle kosztowny pojemniczek z bursztynową biżuterią.

Żadna domowa biblioteka nie jest w stanie obejść się bez wygodnych miejsc do odpoczywania. Z pewnością wielu kobietom nasuwa się na myśl w tym momencie ogromny fotel postawiony nieopodal kominka. Jednak takie luksusy mogą zapewnić sobie chyba tylko ci bardziej posażni obywatele. Z zasady większość rodzin inwestuje w krzesło do domu. A ono jest bardziej praktyczne, bo kiedy w mieszkaniu zjawią się goście, to pan domu przeniesie je np. do salonu. I w ten oto sposób krzesło pozostaje wyposażeniem wielu pomieszczeń mieszkalnych.

Żeby zapewnić komfort pracy intelektualnej, w gabinetach muszą znaleźć się biurka. To na ich blatach zazwyczaj kładziemy notebooki i rozkładamy dokumenty do uzupełniania. Obecnie proponowane przez sprzedawców biurka bywają zaprojektowane w nowoczesnym stylu bądź nawiązują swoim wyglądem do tych z minionych lat. Zadaniem gospodarzy jest takie dobranie mebli, żeby harmonijnie łączyły się one z konkretnym wnętrzem. Aby wyposażyć wnętrze w wymarzone meble warto znaleźć dostawcę z najatrakcyjniejszą ofertą – biurka.